Dzień Ziemi

W dniach 22 kwietnia i 23 kwietnia w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Ziemi.
22.04 w Dniu Ziemi odbył się już XXVIII Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, w którym udział wzięło 99 uczniów naszej szkoły.
Laureatami konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

Klasy: 3 – 4:

I miejsce:
Maciej Piecha kl.3, Natalia Melich kl.4, Szymon Gabryś kl.4
II miejsce:
Tymoteusz Błahut kl.3, Michalina Adamska kl.4
III miejsce:
Piotr Heczko kl.3, Tymoteusz Gluza kl.3, Łukasz Jóźwik kl.3, Szymon Swoboda kl.3, Mateusz Gielata kl.4, Jakub Zogata kl.4, Paulina Urbanowicz kl.4
Klasy: 5 – 6:
I miejsce: Noemi Baron kl.5
II miejsce: Nina Englert kl.5
III miejsce: Jakub Tobiczyk kl.6
Klasy: 7 – 8:
I miejsce: Małgorzata Bogocz kl.8b i Martyna Armata kl.8b
II miejsce: Olga Malina kl.7b i Oliwia Białas kl.8b
III miejsce: Sylwia Brańczyk kl.7b i Ewa Brych kl.8b
W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się dwa konkursy plastyczne: „Zwierzęta Świata” i „Polskie Niezapominajki”.
Najładniejsze prace w konkursie „Zwierzęta Świata” wykonali następujący uczniowie:
Klasy: 1 – 3
I miejsce:
Nina Gabryś kl.1b, Borys Kołder kl.1b, Agnieszka Gabryś kl.3, Oliwia Kidoń kl.1a, Szymon Kuboszek kl.1a, Zuzanna Cieślar kl.1a, Zofia Melich kl.2a, Maja Salon kl.2b,
II miejsce:
Jan Matuszek kl.1b, Maria Kajstura kl.1b,Patryk Domagała kl.2b, Dominika Kowal kl.1a, Anna Strządała kl.1a, Wiktoria Kocur kl.1a, Milena Kisiała kl.1b, Wiktoria Rodak kl.2a
III miejsce:
Wojciech Polke kl.1b, Fabian Mazur kl.1b, Daniil Romas kl.2b, Igor Chrapek kl.1a, Kornel Wania kl.1a, Natalia Operchalska kl.1a, Nikola Volovska kl.2b,
Klasy: 4 – 6
I miejsce:
Noemi Baron kl.5 i Kinga Operchalska kl.5
II miejsce:
Nina Englert kl.5, Katarzyna Cieśla kl.5, Lena Gazdyl kl.6, Aleksander Wróbel kl.5, Sandra Waliczek kl.5,
III miejsce:
Agnieszka Cywka kl.5, Mateusz Gielata kl.4, Filip Zogata kl.4, Paweł Gabryś kl.4, Dawid Fajkier kl.4
Klasy: 7 – 8
I miejsce: Agata Babiak – Szczypka kl.8a
II miejsce: Martyna Bałda kl.8b i Wojciech Maly kl.7a
III miejsce: Czeczelniukska Viola kl.7a
Najładniejsze prace w konkursie „Polskie Niezapominajki” wykonali następujący uczniowie:
Klasy: 1 – 3
I miejsce:
Agnieszka Gabryś kl.3, Julia Gałecka kl.2a, Sandra Gorol kl.2b, Jonasz Pasterny kl.1b
II miejsce:
Gabriela Gabryś kl.3, Karol Pastuszek kl.2b, Maciej Piecha kl.3,
III miejsce:
Emilia Pocha kl.2a, Piotr Heczko kl.3, Oliwier Krautwurst kl.2b, Zuzanna Wojciech kl.3, Paweł Borys kl.2b
Klasy: 4 – 6
I miejsce:
Julia Gawlik kl.4 i Karolina Babiak – Szczypka kl.4
II miejsce:
Paulina Urbanowicz kl.4, Nina Englert kl.5, Noemi Baron kl.5,
III miejsce:
Patrycja Kołek kl.4 i Antoni Adamski kl.6
Klasy: 7 – 8
I miejsce:
Ewa Brych kl.8b
II miejsce:
Oliwia Białas kl.8b i Szymon Rożkowicz kl.8a
III miejsce:
Wiktoria Gawlik kl.7b
Uczniowie klas: 4 – 8 mogli również wziąć udział w konkursie fotograficznym pt. „Przyroda wokół nas”
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce:
Michalina Klajmon kl.5, Jakub Tobiczyk kl.6, Alan Łaciak kl.5, Klaudia Szlendak kl.8b
II miejsce:
Antoni Adamski kl.6, Lena Gabzdyl kl.6, Nina Englert kl.5, Olga Sęk kl.6, Fabian Herzyk kl.4, Joanna Gabryś kl.8a
III miejsce:
Ewa Brych kl.8b, Wojciech Sikora kl.7b, Wojciech Pocha kl.6, Agnieszka Ochantel kl.8a, Tomasz Gabryś kl.4, Pola Szymala kl.5
Dzień Ziemi dzieci zaakcentowały także strojem w kolorze zielonym – 100% przebraniem wykazały się klasy: 1a, 2a i 2b oraz 5
W sobotę 23.04.2022r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji przyrody prowadzonej przez Pana Andrzeja Pająka, który przybliżył dzieciom życie i zwyczaje ssaków.
Tradycyjnie wzięliśmy również udział w sprzątaniu terenu Drogomyśla, tym razem wspólnie z Klubem Ekologicznym „EKO” oraz miejscową jednostką OSP.
Klasy: 1 – 4 wzięły udział w projekcji filmów poświęconych ochronie środowiska naturalnego oraz w grze edukacyjnej „Poznaj swoja Planetę”, w której musiały wykazać się pracą zespołową w jak najszybszym czasie. Najlepszy czas w poszukiwaniu wiadomości o Ziemi uzyskały klasy: 4, 1b i 3. Więcej zdjęć na naszym FB