„Aktywni na Granicy”

Polsko – czeskie wyzwanie uczniów!

W naszej Szkole odbyło się wydarzenie w ramach trwałości projektu „Aktywni na Granicy”. W projekcie zaplanowane były młodzieżowe rozgrywki sportowe z udziałem uczniów szkoły podstawowej w Drogomyślu oraz uczniów szkoły miasta Vratimov. Niestety z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem wydarzenie odbyło się w formie zdalnej. Polegało ono na wspólnym wyzwaniu, w którym uczniowie szkoły podstawowej w Drogomyślu oraz z Vratimova mieli za zadanie w określonym terminie pokonać marszem indywidualnie lub w grupie dystans 25 km.

Dodatkowo do wspólnej zabawy zaproszeni zostali także uczniowie szkoły podstawowej z Petrvaldu, w ramach projektu „Ścieżka wiedzy i zdrowia na drogomyskim trakcie”. Dystans jaki mieli do pokonania uczniowie nie był przypadkowy, a mianowicie to średnia długość trasy jaka dzieli wszystkie trzy szkoły pomiędzy swoją miejscowością a Mostem Przyjaźni w Cieszynie.

Dowodem wykonania zadania są zdjęcia, które przedstawiają zadowolonych uczniów z podjęcia się wspólnej polsko-czeskiej zabawy.

Wszyscy mamy nadzieję, że za rok się spotkamy, tym razem osobiście gdzie w duchu fair play podejmiemy wspólną sportową przygodę.

Bardzo żałujemy, że aktualnie nie możemy spotkać się w murach naszej szkoły z naszymi przyjaciółmi z Czech, bo nic nie zastąpi wspólnej zabawy, rozmów i sportowej rywalizacji. Jednak stale utrzymujemy kontakt i postanowiliśmy podjąć się wyzwania, do którego zaprosiliśmy również czeską młodzież. Zadanie polegało na wykonaniu śnieżnych budowli, rzeźb i bałwanków. Niżej prezentujemy efekty naszych wspólnych działań.

 


Dzisiaj (tj.28.05 2019r. ) w naszej szkole zagościli po raz kolejny nasi partnerzy z Republiki Czeskiej w ramach kontynuacji projektu transgranicznego pod nazwą ,,Aktywni na granicy”. Młodzież z vratimovskiej szkoły wraz z panią dyrektor Darią Kucharową oraz swoimi nauczycielkami odwiedzili nas, aby wspólnie spędzić czas biorąc udział w najróżniejszych formach aktywności. Tak więc odbyły się rozgrywki piłkarskie, warsztaty tańca integracyjnego, wspólne gry i zabawy oraz pokaz pszczelarski dla uczniów i nauczycieli obu zaprzyjaźnionych szkół. Spotkanie przebiegało jak zawsze w niezwykle radosnej atmosferze. Zyskaliśmy kolejne miłe doświadczenia, a mały fragment tego wydarzenia zarejestrowaliśmy na zdjęciach i filmach. To był bardzo udany dzień!