Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny – “Orzeł Informatyczny”

Zapraszamy uczniów klas V – VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym “Orzeł Informatyczny”. Konkurs odbędzie się w szkole 26 listopada. Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszę o zgłoszenie się do p. Anny Wiech razem z podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna zgodą na udział, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz wpisowym (10 zł) do dnia 30 października.

Konkurs plastyczny “Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”

W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym “Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”. Zgłaszane prace muszą być wykonane indywidualnie (prace zespołowe nie będą oceniane). Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko JEDNĄ pracę. Uczestnicy konkursu wykonują portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy. Portret ma być wykonany w formie płaskiej. Może zawierać elementy wypukłe przymocowane na stałe. Dopuszcza się wykonanie portretu z różnych materiałów i dowolnymi technikami. Wielkość portretu –  A4. Portret ma zawierać własnoręcznie wykonaną ramkę.

Prace należy dostarczyć do pani Anny Wiech do 16 października razem z wypełnioną Metryczką oraz z podpisanymi przez rodzica/prawnego opiekuna Oświadczeniami.

Konkurs plastyczny “Moja szkoła”

Z okazji jubileuszu 50-lecia naszej szkoły ogłaszamy konkurs na pracę plastyczną wykonaną w technice dowolnej – płaskiej, w formacie A4, A3 przedstawiającą budynek naszej szkoły, boisko wielofunkcyjne czy miasteczko BRD. Można też przedstawić wnętrze szkoły: korytarz, sale lekcyjne. Na prace czekam do 18 października.

I Gminny Konkurs Mitologiczny

W piątek, 06.04.2018 roku odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Mitologiczny. Tegoroczna edycja zatytułowana była “Śladami Odyseusza”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą wojny trojańskiej i tułaczki króla Itaki. W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych ze szkół z Drogomyśla, Pruchnej i Strumienia. Rywalizowali w dwuosobowych drużynach, odpowiadając na niejednokrotnie trudne i szczegółowe pytania. Dodatkowo drużyny miały za zadanie wcześniej przygotować pracę plastyczną, przedstawiającą jedną z przygód Odyseusza. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom i ogromną wiedzę z dziedziny mitologii. Zwyciężyła drużyna z SP w Strumieniu w składzie: Mateusz Blinda i Paweł Dziwoki. Uczniów przygotowały panie: Lucyna Hawerland- Głubczyk oraz Katarzyna Pająk. Drugie miejsce zajęły uczennice z Drogomyśla: Maja Macura i Magda Pellar, przygotowane przez panią Małgorzatę Szupinę- Pilch a trzecie przedstawicielki ZSP z Pruchnej: Zofia Mrowiec i Dominika Plinta, które przygotowała pani Magdalena Penkala. Organizatorkami konkursy były polonistki z SP w Drogomyślu: Małgorzata Szupina- Pilch i Anna Głownikowska.