Szkolny Dzień Bezpieczeństwa

 

 

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w SZKOLNYM DNIU BEZPIECZEŃSTWA I ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY ORAZ POSZANOWANIA PRAW DZIECKA. Na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie się z Policjantką, która przygotowała prelekcję pt. „Bądź świadomy i reaguj na zagrożenia w szkole oraz podczas wakacji”, wszyscy obejrzeli prezentację na temat Praw Dziecka oraz byli świadkami wręczenia odznaki „Szeryfa Praw Dziecka” asp. szt. Bernadecie Kiełkowskiej z Komisariatu Policji w Strumieniu. Wychowawcy prowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w szkole oraz w okresie wakacji i zapobiegania przemocy, a także wyświetlali uczniom filmy i wspólnie analizowali Konwencję o Prawach Dziecka. Na placu przed szkołą odbywały się pokazy pracy Strażaków oraz ratownictwa. Na podsumowanie dnia uczniowie przygotowali poradniki na temat bezpieczeństwa i radzenia sobie z przemocą. Wszyscy uczestnicy dnia otrzymali odblaskowe kamizelki.