Popołudniowe gry i zabawy integracyjne dla Dzieci z Ukrainy i drogomyskiej szkoły

W czwartkowe popołudnie uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Drogomyślu
z radością oczekiwali na dzieci z Ukrainy, które zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Plac przed szkołą mienił się kolorami, wśród których dominowały niebieski i żółty. Uczestnicy zajęć w świetlicy MGOK oraz pomocnicy z klas ósmych z serdecznie powitali Marianę, Julię, Wioletę, Saszę, Daniila oraz Jewgena wraz z Mamą. Dzieci pod opieką pani Alicji, Renaty i Moniki chętnie bawiły się chustą animacyjną, brały udział w wyścigach rzędów, grały w kalambury oraz szachy, odgadywały nazwy przedmiotów i wykonywały rysunki. Nie zabrakło też też malowania twarzy i rąk, puszczania baniek mydlanych czy zabaw z piłką. Najwięcej uśmiechu na twarzach wywołał wspólny taniec w promieniach majowego słońca. Po aktywnie spędzonym czasie czekał na wszystkich pyszny poczęstunek z mnóstwem owoców oraz napojami, po którym można było wypocząć na wygodnych leżakach. Nasi Goście na zakończenie otrzymali upominki oraz ulotki na temat Drogomyśla i Gminy Strumień. Już nie możemy się doczekać na kolejne spotkanie.