Konkursy

Konkurs plastyczny „POMAGANIE JEST FAJNE – PODARUJ ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ”

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień „Nadzieja”
z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych (od 4 roku życia) oraz uczniów klas 1-8 SP.

  1. Uczestnik w ramach konkursu wykona kartkę świąteczną wraz z życzeniami.
  2. Uczestnik musi wykonać pracę samodzielnie.
  3. Praca może zostać wykonana dowolną techniką oraz w dowolnym formacie.
  4. Kartkę świąteczną z życzeniami należy przekazać wraz z kuponem konkursowym spiętym z pracą konkursową.
  5. Organizator po rozstrzygnięciu przekaże kartki świąteczne mieszkańcom domów pomocy społecznej, pacjentom szpitali działających w Bielsku-Białej i okolicach oraz osobom zagrożonym bezdomnością.

Gotowe karki razem z dołączonym Kuponem (do pobrania tutaj) składamy u p. Anny Wiech do dnia 25 listopada


Konkurs plastyczny „Ochrona bioróżnorodności na terenie Aglomeracji Beskidzkiej – stwórz wizerunek bohatera kampanii edukacyjnej!”

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego AGLOMERACJA BESKIDZKA z siedzibą w Bielsku-Białej. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 1-8. Praca plastyczna (preferowana technika to rysunek, lub malarstwo w formacie A4 przedstawiająca wybrany gatunek fauny lub flory z podanych poniżej:

Fauna:
Kumak górski (Bombina varigata)
Żaba trawna (Rana temporaria)
Jaszczurka zwinka (Lacerta agilis)
Salamandra plamista (Salamandra salamandra)
Zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix)
Głowacz pręgopłetwy (Cottus poecilopus)
Pachnica dębowa (Osmoderma eremita)
Murarka ogrodowa (Osmia bicornis)
Trzmiel rudy (Bombus pascuorum)
Krasopani hera (Euplagia quadripunctaria)
Dzięcioł duży (Dendrocopos major)
Pluszcz (Cinclus cinclus)
Podkowiec mały (Rhinolophus hipposideros)
Jeż zachodni (Erinaceus europaeus)
Bóbr europejski (Castor fiber)

Flora:
Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum)
Żywiec gruczołowaty (Dentaria glandulosa)
Dąb szypułkowy (Quercus robur)
Śnieżyczka przebiśnieg (Galanthus nivalis)
Cieszynianka wiosenna (Hacquetia epipactis)
Dziewięćsił (Carlina L.)
Wawrzynek wilczełyko (Daphne mezereum L.)

Gotowe prace podpisane na odwrocie imieniem, nazwiskiem i klasą, razem z dołączonym oświadczeniem (do pobrania tutaj) proszę składać u p. Anny Wiech do dnia 25 listopada.


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY 2024 „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”

Zapraszamy do udziału w X edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego
„Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”. Uczestnicy konkursu (uczniowie klas 1-8) wykonują pracę dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage). Do konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie i trwałe. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol. Prace nie mogą być grupowe. Jeden autor może przedstawić tylko jedną pracę. Proponowany format prac dla uczestników: A3. Tematem pracy jest „Święty Mikołaj świadek wiary i opiekun rodziny”. Prace powinny być podpisane na odwrocie imieniem, nazwiskiem i klasą. Gotowe prace proszę złożyć u p. Anna Wiech do dnia 15 listopada.


Ogólnopolski konkurs plastyczny „Spotkania ze sztuką”

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie przez ucznia własnej interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego. Prace powinny być przygotowane na papierze technicznym w formie płaskiej w formacie A2 w dowolnej technice: ołówek, kredka, flamaster, farba (akwarelowa, olejna, akrylowa), węgiel, wycinanka, itp. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów od klasy 1 do 8.  Z każdej klasy zostanie wybrana tylko 1 praca, która będzie reprezentować klasę w tym konkursie. Prace należy składać u p. Anna Wiech do dnia 8 listopada

Ogłoszenie wyników odbędzie się 6 grudnia 2024 r.


Gminny konkurs plastyczny o tematyce prozdrowotnej „Chcesz być na czasie, dbaj o ciało, dbaj o ducha – edycja 2024”

Stwórz plakat promujący zdrowy styl życia na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Prace w dowolnej technice płaskiej, w formacie do A3, z jednym autorem na pracę.

Etap I: Eliminacje szkolne

Etap II: Finał z wyborem 3 najlepszych prac w każdej grupie wiekowej.

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych przedszkoli, w trzech grupach:

  1. grupa – dzieci przedszkolne
  2. grupa – uczniowie klas I-IV
  3. grupa – uczniowie klas V-VIII

Celem konkursu jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, aby na co dzień dbały o zdrowie, poprzez zbilansowanie odpowiedniej diety, aktywność fizyczną oraz dbanie o sferę psychiczną.

Prace razem ze zgodą przedstawiciela ustawowego dziecka proszę składać u pani Anny Wiech lub pani Sylwii Gabryś do dnia 10 maja.


Wojewódzki Konkurs Plastyczny – Infografika porównawcza nt. „Jestem bezpieczny w sieci …”

Kategoria: uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VIII

Prace składamy do 23 kwietnia u pani Anny Wiech razem z odpowiednimi zgodami

Do pobrania:


Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Jestem Europejką/Europejczykiem”

Organizatorem konkursu jest Departament Rozwoju i Transformacji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Tematem przewodnim konkursu „Jestem Europejką/ Europejczykiem” jest pokazanie w jaki sposób Fundusze Europejskie pomagają każdemu z nas, jakie zmiany zaszły wokół nas dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich lub jakie wartości są ważne dla każdego obywatela Europy, jak pokażesz, że jesteś obywatelem Unii Europejskiej.

Interpretacja tematu jest dowolna, zależna od wyobraźni autorów. Technika wykonania pracy dowolna. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w podziale na dwie grupy:

  • I grupa – uczniowie klas I-III
  • II grupa – uczniowie klas IV-VI

Uczestnicy wykonują prace plastyczne indywidualnie, techniką dowolną, przy zachowaniu formatu A4, maksymalnie A3.

Przy ocenianiu Jury zwraca uwagę na: oryginalność pomysłu, walory artystyczne, wykonanie – dokładność pracy i nowatorską technikę.

Na odwrocie każdej pracy należy wpisać: imię, nazwisko dziecka, klasę, pełną nazwę placówki (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu), tytuł pracy, imię i nazwisko opiekuna (Anna Wiech).

Gotowe i odpowiednio opisane na odwrocie prace proszę składać razem ze zgodą rodzica/prawnego opiekuna na udział dziecka w konkursie (do pobrania tutaj) do dnia 23 lutego 2024.


Ogólnopolski Konkurs Informatyczny – „Orzeł Informatyczny”

Zapraszamy uczniów klas V – VIII do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Orzeł Informatyczny”. Konkurs odbędzie się w szkole 11 stycznia. Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszę o zgłoszenie się do p. Anny Wiech razem z podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna zgodą na udział, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz wpisowym (14,50 zł) do dnia 5 stycznia.


Gminny konkurs plastyczny o tematyce prozdrowotnej „Chcesz być na czasie, dbaj o ciało, dbaj o ducha – edycja 2023”

Stwórz plakat promujący zdrowy styl życia na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Prace w technikach rysunku, grafiki, malarstwa, kolażu lub malowania na tkaninie w formacie do A3, z jednym autorem na pracę.

Etap I: Eliminacje szkolne

Etap II: Finał z wyborem 3 najlepszych prac w każdej grupie wiekowej.

Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych przedszkoli, w trzech grupach:

  1. grupa – dzieci przedszkolne
  2. grupa – uczniowie klas I-IV
  3. grupa – uczniowie klas V-VIII

Celem konkursu jest uświadamianie dzieciom i młodzieży, aby na co dzień dbały o zdrowie, poprzez zbilansowanie odpowiedniej diety, aktywność fizyczną oraz dbanie o sferę psychiczną.

Prace razem ze zgodą przedstawiciela ustawowego dziecka proszę składać u pani Anny Wiech do dnia 27 listopada

Do pobrania TUTAJ zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka


Gminny konkurs plastyczny „Mój najbliższy świat”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu oraz Urząd Miejski w Strumieniu serdecznie zapraszają dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym „Mój najbliższy świat”.
Mieszkasz na terenie gminy Strumień? Pokaż nam, jak widzisz miejsce, w którym żyjesz i zgarnij atrakcyjną nagrodę.
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej techniką rysowania lub malowania. Prace konkursowe mają przedstawiać miejscowość, w której uczestnik Konkursu żyje lub jego wizję tego, jak ta miejscowość będzie wyglądała w przyszłości, lub marzy mu się, że tak będzie
się prezentowała.

Prace zgłoszone do Konkursu mogą zostać wykorzystane do tworzeniu dokumentu strategicznego „Strategia Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+”.
Konkurs rozgrywany będzie z podziałem na dwie kategorie wiekowe:
klasy I-IV – dzieci w wieku 6-10 lat (włącznie),
klasy V-VIII – dzieci i młodzież w wieku 11-14 lat (włącznie).
TERMINY przyjmowanie zgłoszeń w emgoku! do 30 listopada 2023 roku (do godz. 16.00), lub w szkole u pani Anny Wiech do 27 listopada.

NAGRODY:
Uczestnicy mogą zdobyć atrakcyjne nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. W Konkursie przewidziano dla każdej z dwóch kategorii 4 nagrody rzeczowe (I, II, III miejsce i jedno wyróżnienie) o łącznej wartości nie przekraczającej 1000 zł brutto. Organizator może jednak
przyznać inną liczbę nagród.

TU MOŻESZ POBRAĆ SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU ORAZ FORMULARZ ZGODY NA UDZIAŁ (karta zgłoszenia)


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny #NaszaFlaga

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym #NaszaFlaga. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: KLASY I-III oraz KLASY IV-VIII. Przygotowaną pracę należy sfotografować. Rodzic (opiekun prawny) autora pracy przesyła zgłoszenie do konkursu razem ze zdjęciem pracy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: WWW.NASZAFLAGA.PL
ZGŁOSZENIA (PRZESYŁANIE PRAC) DO 5 MAJA 2023 R.
Na każdej pracy koniecznie musi się znaleźć polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw. PROPONOWANE TEMATY PRAC KONKURSOWYCH:

1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak obchodzisz Święto Konstytucji 3 Maja lub jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 maja.
2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej ojczyzny oraz jej dziedzictwa kulturowego (tradycja, zwyczaje miasta, regionu, województwa).
3. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920)
4. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.
5. Przedstaw swoją wizję artystyczną prezentującą postać Mikołaja Kopernika, Jana Matejki, Wisławy Szymborskiej.

Prace może wysłać na konkurs tylko rodzic/prawny opiekun ze strony WWW.NASZAFLAGA.PL dlatego proszę nie przynosić prac do szkoły.


Ogólnopolski konkurs multimedialny na temat wielokulturowości „Świat w zwierciadle przysłów”

Organizatorem konkursu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z siedzibą przy ul. Totus Tuus 30 w Krakowie.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i klas I-II szkoły ponadpodstawowej. Konkurs ma charakter indywidualny.

Zadaniem Uczestnika jest wykonanie prezentacji multimedialnej w wybranym programie (np. Microsoft PowerPoint, Prezi, Canva itp. ) na temat przysłów z różnych stron świata. Prezentacja powinna przybliżać odbiorcom przysłowia zogniskowane wokół jednego – wybranego samodzielnie przez Autora – tematu będącego zarazem tytułem pracy (np. woda, radość, podróż, miłość, dom, przyjaźń, przyroda itp.). Przysłowia powinny zawierać informacje, z jakiego kręgu kulturowego pochodzą.
Uczestnik, będący Autorem pracy powinien wykorzystać przysłowia z przynajmniej 10 różnych krajów czy grup etnicznych, społecznych lub plemiennych.
Prezentacja powinna zwierać minimum 12 slajdów, maksimum 20 slajdów.
Praca powinna być czytelna, przejrzysta i oryginalna oraz zawierać – poza tematem głównym – niezbędne informacje na temat wykorzystanych źródeł, autorów zdjęć itp.

Gotowe prezentacje proszę przesłać na adres: annawiech@zsdrogomysl.strumien.pl do dnia 10 października a wydrukowane i podpisane załączniki proszę oddać w szkole również w tym terminie p. Annie Wiech


Ogólnopolski konkurs plastyczny „Z pacynkami w baśni świat”

Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Uczestnicy konkursu wykonują pacynkę przedstawiającą postać z dowolnej baśni literackiej lub legendy. Pacynka powinna być wykonana wyłącznie w formie przestrzennej. Dopuszcza się wykonanie pacynki z różnych materiałów i dowolnymi technikami. Wielkość pacynki jest dowolna. Możliwe jest „rodzinne” wykonanie pracy.

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkoli i uczniów szkoły podstawowej w czterech kategoriach wiekowych:

  • – przedszkola i klasy „O”,
  • – klasy I –III szkoły podstawowej,
  •  – klasy IV – VI szkoły podstawowej,
  • – klasy VII – VIII szkoły podstawowej.

Każdy uczestnik może nadesłać tylko JEDNĄ pacynkę. Szkoła po wstępnej weryfikacji dostarcza maksymalnie 6. Do wykonanej pacynki należy przymocować metryczkę (Załącznik nr 1) wypełnioną drukowanymi literami oraz oświadczenia podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych, wyrażających zgodę na upublicznienie wizerunku, należy dostarczyć wraz z pracą na adres Organizatora ( Załącznik nr 2).

Gotowe prace razem z metryczką i oświadczeniami (Załącznik nr 1 i nr 2) oddajemy do dnia 17 października p. Annie Wiech


Konkurs na plakat promujący mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2022

 Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu PLAKATU PROMUJĄCEGO MEDIACJĘ I MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI 2022.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety graficzne, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Prace można przesyłać do dn. 31 MAJA 2022 R.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 września 2022 r.
Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie:
https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji2
Galeria z pracami uczestników opublikowana będzie na fanpage’u
na portalu Facebook:
http://www.facebook.com/mediacja.gov/

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny – „Orzeł Informatyczny”

Zapraszamy uczniów klas V – VIII do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Orzeł Informatyczny”. Konkurs odbędzie się w szkole 26 listopada. Osoby chcące wziąć udział w konkursie proszę o zgłoszenie się do p. Anny Wiech razem z podpisaną przez rodzica/prawnego opiekuna zgodą na udział, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz wpisowym (10 zł) do dnia 30 października.


Konkurs plastyczny „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”

W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”. Zgłaszane prace muszą być wykonane indywidualnie (prace zespołowe nie będą oceniane). Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko JEDNĄ pracę. Uczestnicy konkursu wykonują portret postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy. Portret ma być wykonany w formie płaskiej. Może zawierać elementy wypukłe przymocowane na stałe. Dopuszcza się wykonanie portretu z różnych materiałów i dowolnymi technikami. Wielkość portretu –  A4. Portret ma zawierać własnoręcznie wykonaną ramkę.

Prace należy dostarczyć do pani Anny Wiech do 16 października razem z wypełnioną Metryczką oraz z podpisanymi przez rodzica/prawnego opiekuna Oświadczeniami.


Konkurs plastyczny „Moja szkoła”

Z okazji jubileuszu 50-lecia naszej szkoły ogłaszamy konkurs na pracę plastyczną wykonaną w technice dowolnej – płaskiej, w formacie A4, A3 przedstawiającą budynek naszej szkoły, boisko wielofunkcyjne czy miasteczko BRD. Można też przedstawić wnętrze szkoły: korytarz, sale lekcyjne. Na prace czekam do 18 października.


I Gminny Konkurs Mitologiczny

W piątek, 06.04.2018 roku odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Mitologiczny. Tegoroczna edycja zatytułowana była „Śladami Odyseusza”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą wojny trojańskiej i tułaczki króla Itaki. W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych ze szkół z Drogomyśla, Pruchnej i Strumienia. Rywalizowali w dwuosobowych drużynach, odpowiadając na niejednokrotnie trudne i szczegółowe pytania. Dodatkowo drużyny miały za zadanie wcześniej przygotować pracę plastyczną, przedstawiającą jedną z przygód Odyseusza. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom i ogromną wiedzę z dziedziny mitologii. Zwyciężyła drużyna z SP w Strumieniu w składzie: Mateusz Blinda i Paweł Dziwoki. Uczniów przygotowały panie: Lucyna Hawerland- Głubczyk oraz Katarzyna Pająk. Drugie miejsce zajęły uczennice z Drogomyśla: Maja Macura i Magda Pellar, przygotowane przez panią Małgorzatę Szupinę- Pilch a trzecie przedstawicielki ZSP z Pruchnej: Zofia Mrowiec i Dominika Plinta, które przygotowała pani Magdalena Penkala. Organizatorkami konkursy były polonistki z SP w Drogomyślu: Małgorzata Szupina- Pilch i Anna Głownikowska.

Skip to content