IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Tabliczkowe Szaleństwo czyli „ IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”
Od 30 września tabliczka mnożenia opanowała szkolne korytarze. Podobnie jak w zeszłym roku szkoła przyłączyła się do obchodów tego dnia wraz z innymi państwami. Głównym organizatorem jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, lokalnymi zaś wiele szkół, w tym Zespół Szkolno- Przedszkolny w Drogomyślu. Uczniowie Naszej szkoły przygotowali piękne prace plastyczne na temat tabliczki mnożenia. Na szkolnych korytarzach i schodach umieszczona została tabliczka mnożenia, pozwalająca uczniom chodzącym po schodach- czyli prawie wszystkim- na ciągłe utrwalanie umiejętności mnożenia. Każdego kolejnego dnia tygodnia pojawiało się „tabliczkowe hasło dnia i odzew” pozwalające uczniom na zabawę matematyczną w czasie przerw.
4 października w dniu obchodów „Święta Tabliczki Mnożenia” nie zabrakło atrakcji… Zgodnie z hasłem tegorocznego święta „ Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, uczniowie szkoły przepytali z tabliczki mnożenia starszych kolegów i nauczycieli. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Wszyscy egzaminowani otrzymali odpowiedni certyfikat nadający im tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, no i oczywiście satysfakcję z zdanego egzaminu.
Uczniowie klas czwartych i piątych rywalizowali w konkursie o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Każda klasa reprezentowana była przez 3 ekspertów, z których wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym zostatała Olga Sęk z klasy 4. Miejsce II zajęła Olga Malina z 5b, natomiast miejsce III Wojciech Sikora z 5b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy znajomości tabliczki mnożenia.
Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej uczestniczyli w tym dniu w zorganizowanych zajęciach utrwalających tabliczkę mnożenia. Adekwatnie do poziomu edukacyjnego uczniowie sprawdzali swoją znajomość tabliczki mnożenia rozwiązując testy, krzyżówki, łamigłówki, magiczne kwadraty, wykreślanki i kolorowanki, oczywiście wszystko w formie zabawy. W młodszych klasach połączono nawet zabawę z tabliczki mnożenia z znajomością kolorów w języku angielskim.
Obchody „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” w Naszej Szkole bogate były w wiele atrakcji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Myślimy, że w tym dniu każdy, chociaż raz uświadomił sobie, jak ważna jest znajomość tabliczki mnożenia, a „tabliczkowa wiedza” to podstawa…

Nauczyciele matematyki