Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

W dniu 9 lutego 2021r. obchodzimy kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem “Działajmy razem!”, dlatego tradycyjnie już w naszej szkole przez cały luty, a może nawet i marzec odbywać się będą zajęcia z wychowawcami, pedagogiem szkolnym i nauczycielami informatyki poświęcone bezpiecznemu i racjonalnemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Przy tej okazji chcemy Was zaprosić do korzystania z materiałów umieszczonych na wirtualnych tablicach prowadzonych przez pedagoga szkolnego oraz przypomnienia sobie „Zasad Bezpiecznego Internetu”.