Konkurs”Moje miasto Strumień w UE”

W dniu 26 września 2019r. uczniowie Naszej szkoły: Bartosz Brudny, Maciej Gielata, Bartłomiej Maly oraz Bartłomiej Szołtys wraz z opiekunem, uczestniczyli w konkursie  „Moje Miasto Strumień w Unii Europejskiej”,  którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bąkowie oraz Burmistrz Miasta Strumień.

Był to już kolejny konkursu wiedzy o Unii Europejskiej, tym razem zorganizowany w formie gry miejskiej na terenie Strumienia. W wydarzeniu wzięła udział młodzież ze szkół Gminy Strumień. Każda z czteroosobowych grup otrzymała mapkę z wyznaczonymi trasami i stanowiskami. Zadaniem grup było odnalezienie kolejnych stacji gry, na których czekały na nie wyzwania i konkursy. Uczniowie udzielali pierwszej pomocy poszkodowanym, wspinali się, pokonywali tor dyscyplin sportowych i  artystycznie prezentowali budynek emgok w Strumieniu. Podczas całej gry uczniowie odczytywali informacje dotyczące Gminy Strumień oraz Unii Europejskiej, ukryte pod postacią kodów QR na każdym stanowisku. Informacje te pomogły uczestnikom w udzielaniu odpowiedź na zadawanie pytania w quizie.Dzięki grze miejskiej młodzież poznała ciekawe fakty na temat Strumienia, Unii Europejskiej i pomocy przedmedycznej. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone za udział i zaangażowanie, ale przede wszystkim wracali z ogromnym zadowoleniem i satysfakcją wynikającą z różnorodności tego przedsięwzięcia.

👏 Dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym osobom!