Poznaj Polskę

Klasy 5 i 6 w Zakopanem

19 września klasy 5 i 6 wraz z opiekunami wybrały się do Zakopanego. Pierwszego dnia pomimo niesprzyjającej aury pod przewodnictwem górala Jędrka zwiedziły Wielką Krokiew, Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma. W godzinach popołudniowych wszyscy dotarli do Poronina, gdzie w pensjonacie Sandra spędzili czas na odpoczynku i zabawie. Drugiego dnia uczestników wyprawy przywitało słońce i piękna pogoda, dlatego ochoczo ruszyli kolejką na Gubałówkę, by podziwiać piękno Tatr, następnie odwiedzili Muzeum Tatrzańskie, gdzie mieli okazję posłuchać gry przewodnika Jędrka na ludowych instrumentach. Po opuszczeniu muzeum uczniowie udali się na malowniczy spacer doliną Kościelisko. W godzinach popołudniowych ruszyli w drogę powrotną do Drogomyśla. Na miejsce dotarli cali i zdrowi o godzinie 21.00. Tak oto zakończyła się dwudniowa wyprawa do stolicy polskich Tatr – Zakopanego.
Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”.

Klasy 7 i 8 w Warszawie

Już w pierwszej połowie września klasa 7 i 8 odwiedziły stolicę naszego kraju. W ciągu 3 pięknych, słonecznych dni zobaczyli wiele wspaniałych miejsc.

W pierwszym dniu Uczniowie zwiedzili Historyczny zespół miasta z Traktatem Królewskim a w nim Królewskie Przedmieście, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta, odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz fragment muru Getta Warszawskiego. Następnie uczestnicy wycieczki wjechali windą na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwiali panoramę naszej Stolicy. Zakończenie dnia było nagrodą dla fanów piłki nożnej, ponieważ zwiedziliśmy Stadion Narodowy. Po dosyć intensywnym dniu udaliśmy się do hotelu Wald na obiadokolację i odpoczynek. Drugi dzień wycieczki zapowiadał się równie aktywnie. Tym razem rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego, które dało nam namiastkę tamtych czasów i przybliżyło osoby walczące o wolność naszej Ojczyzny. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik… doświadczeniom i zagadkom naukowym nie było końca. Na zakończenie dnia zwiedziliśmy Zamek Królewski w Warszawie. Dzień trzeci równie intensywny jak dwa wcześniejsze, ale chęci nam nie brakowało. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Cmentarza Wojskowego na Powązkach, gdzie spoczywa wiele znanych i zasłużonych dla kraju osób. Następnie spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich a na zakończenie podróży po Stolicy zwiedziliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Po godzinie 17 pełni wrażeń i wspomnień wyruszyliśmy w drogę powrotną. To były intensywne trzy dni, ale zdecydowanie warto było pojechać.
Wycieczka została zorganizowana w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”.

 

Klasa 8a na wycieczce
31 maja uczniowie klasy 8a wzięli udział w wycieczce, której celem było zwiedzenie przepięknego zamku w Mosznej oraz integracji w Zagrodzie Edukacyjnej w Przeciejowie. Wyjazd ten pozwolił naszym uczniom poznać atrakcje turystyczno-historyczne Opolszczyzny oraz spędzić mile czas na warsztatach rodem z Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tu okazało się, że wielu ósmoklasistów jest fanami cyklu powieści o Harrym Potterze…
W Zagrodzie Edukacyjnej uczniowie najpierw objechali cały teren wozem zaprzężonym w piękne Konie polskie, a potem w uroczym towarzystwie zwierząt zamieszkujących zagrodę upiekli kiełbaski.
Wycieczka została dofinansowana ze środków projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą ,,Poznaj Polskę” w 80%. To był dobrze spędzony czas. Uczniowie pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili do domu.
W wycieczce poza uczniami klasy 8a wzięli udział opiekunowie: pani Dyrektor Ilona Gabryś, Katarzyna Świć i Anna Głowinkowska.
Trzecie klasy „Poznają Polskę”
W czwartek, 18 maja uczniowie klas trzecich dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj Polskę” mogli odwiedzić i poznać leżącą nieopodal nas, Pszczynę.
Wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym, podziwiali piękne apartamenty i poznali historię zamku oraz rozwiązywali zagadki tematyczne.
Następnie udali się do Skansenu Wsi Pszczyńskiej gdzie uczestniczyli w warsztatach zielarskich i pszczelarskich. Zwiedzili dawne chałupy, poznali życie, codzienne zwyczaje i dawne zawody.
Po krótkim spacerze przez piękny park, dzieci dotarły do Zagrody Żubrów. Tam uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych, których głównym punktem był żubr i historia jego pojawienia się na ziemi pszczyńskiej.
Skip to content