Wycieczka klas 3a i 3b do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu


Dziś w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla przedszkolaków, które już niedługo rozpoczną swoją szkolną przygodę. Było radośnie, kolorowo i bardzo aktywnie!
Nasza szkoła to miejsce, w którym realizujemy najróżniejsze projekty. Dziś w ramach połączonych ze sobą celów edukacji prozdrowotnej oraz doradztwa zawodowego zagościła u nas pani Marcelina Krawczyk, nasza absolwentka, kobieta niezwykła, aktywna i charyzmatyczna, jednocześnie specjalistka w dziedzinie kosmetyki i kosmetologii, stylizacji paznokci oraz instruktorka w wyżej wymienionej dziedzinie. Pani Marcelina z wielką serdeczności odniosła się do naszego zaproszenia i całkowicie bezinteresownie, spotkała się z uczennicami klas 6 i 7. Tematem zajęć było, jak dbać o zdrowie i wygląd w każdym wieku? To spotkanie było bardzo udane, a dziewczyny biorące udział miały okazję zadać sporo ciekawych pytań. Dziękujemy serdecznie Pani Marcelinie Krawczyk za poświęcony czas i cudowną atmosferę! Prosimy o jeszcze!
W poniedziałek, 8 czerwca 2026 roku, w sali MGOK w Strumieniu odbył się konkurs recytatorski „Słowem malowane – festiwal poezji dziecięcej”, w którym nasze przedszkole reprezentowali Wojciech Marcinkowski oraz Jakub Marcinkowski.
Mamy to ! Klasa 4 zwycięzcą w kategorii klas 4- 8 Gminnego Konkursu Ekologicznego
Uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy realizowanych w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Wykonywali własnoręcznie kartki okolicznościowe metodą scrapbooking z okazji Dnia Matki. Podczas zajęć dzieci z dużym zaangażowaniem projektowały i ozdabiały swoje prace, wykorzystując różnorodne materiały dekoracyjne. Każda kartka była wyjątkowa i niepowtarzalna, ponieważ uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz własnymi pomysłami. Warsztaty nie tylko rozwijały zdolności manualne i artystyczne uczestników, ale także były okazją do wyrażenia miłości, wdzięczności i szacunku dla mam. Własnoręcznie wykonane kartki stały się pięknym i wzruszającym prezentem z okazji ich święta.